Orun Brothers

ART RoSPA & Gold Members

Forums

Post Reply
Forum Home > Seyahat raporlari > Planet of the Alps

Hakki Orun
Site Owner

Kaptanin seyir defteri;

Yildiz tarihi 2011 bölü 7 tire 30

Yunan gezegenine dogru yola cikmak uzereyiz.  Gemi personeli hazir.  [b]Sirinevler koprusu altinda E5 uzay ussunden[/b] sabah saat 7:50 de hareketle [b]Beylikduzu takim yildizlarindan[/b] Ates ile bulusup yolumuza devam ediyoruz.  Yol ustunde saat 9:00 gibi [b]Tekir Mountain[/b] Serinoglu uzay dinlenme tesisleri yanindaki tesislerde uzay motorlarimiz ve ana gemi Atilgani gordugunuz yerde kahvalti yapmak uzere duruyoruz.  Orada diger gezegenlerden gelecek olanlarla gorusup, Shark koy'e dogru isinlaniyoruz.

Shark koyde, Sharks and Jets karsilasmasini takiben ertesi sabah, Yunan Gezegenine dogru yola cikiyoruz.

Kaptanin seyir defterine not;

Bugun kacak bir yolcu yakalandi gemide.  Adinin Alf oldugunu ogrendik ve Kazabukya Gunes sisteminde Kurtikoyla gezegeninde saglik gorevlisi oldugundan Uzay gemimiz Atilgana doktor olarak atandi.  Konfederasyon onayi bekleniyor.  Adini McCoy olarak degistirdik ve su anda Captain Kirk 'un gozetiminde gorevine basladi.

--

Member of RoSPA RoADAR by ART

July 30, 2011 at 11:29 AM Flag Quote & Reply

Hakki Orun
Site Owner

-  Atilgan hazir yer ussu Antakyalino!  Guverte subayi Mr. Sulu konusuyor, kalkis izni istiyoruz.

--

July 30, 2011 at 2:15 PM Flag Quote & Reply

Hakki Orun
Site Owner

Evet o gun kalkis izinini aldik evlerimizden ve 31 Temmuz gunu sabahin erken bir saatinde Atakoy, Sirinevler koprusu altinda bulusup devam ettik.  Epey bir gezdikten sonra;

Kaptanin seyir defteri:

Yildiz tarihi 2011/8-14

Bugun uyandigimda, uzaydan donmus olmanin rehaveti ile bayagi uyumus oldugumu farkettim.  Gemi personeli evlerine varmis, ama Kaptan Kirk, gemisi ile, Karaman Yildizindaki uzay gemisi park alanina dogru hala yol almakta.  Bu arada Bursa Eskisehir arasinda yerer gucler tarafindan ele gecirilen gemi ve Kaptanin birakilmasi icin beni aradilar, fidye istediler. :D

Haydi artik biraz karisik da olsa resimlere gecelim.  Simdi resim olayi soyle.  3 kamera calisti ve bunlardan bazilarini ben de aldim.  Ancak, ilk 2 gunden sonra, hangi resim nereye ait biraz karisti, o nedenle gemi personeli butun gayreti ile ustun katkilarini saglayarak, bu konuyu aydinlatacaktir.

--

October 9, 2011 at 12:13 AM Flag Quote & Reply

Hakki Orun
Site Owner

--

October 9, 2011 at 12:23 AM Flag Quote & Reply

Hakki Orun
Site Owner

Biliyorsunuz once ilk gece konaklamak ve eksik gedik varsa donup almak uzere Shark-koyde konakladik.:)  Neyse kimse birseyini unutmamis...

Bu iki tatli, bizi ugurlamak uzere geldiler.

Orada kalmakta olan birkac motorcu aile ile biraz sohbet ettikten sonra once odalarimiza sonra da plaja yerlestik.

Iste bu motorlarda orada kalanlarin motorlari ama aksamuzeri gibi ayrildilar.  Onlarda yoldan donuyorlarmis.

Once Tekirdag cikisinda tepede Serinoglu tesislerinin yaninda yeni bir tesis vardi orada kahvalti yaptik.  Eh eglencemiz yerinde...Bu Viski, Resimdeki en sagda Riza Kaptanin hediyesi, yolluk!

Ve Atilgan! Lastikleri 12.000 Km de idi, ve dusunuyordum simdi oradaki o guzel asfalt ile bunlar biterse ne yaparim diye ama bir sorun olmadi.  Cok zevkli 5.600 Km yol yaptik.  Sadece dondukten sonra... Neyse onu sonra anlatirim.

Sirinevlerde bulustuktan sonra, Bauhausun onunde Ates ile bulusacaktik ve birkac dostumuz daha oraya gelince iste bu tablo cikti.

Telsiz denemelerimiz.  Bu telsizler birkac kiside daha normal calisinca cok eglenceli oluyor.  Yol boyu (TR de iken) Nuri ile cok eglendik.  Ates de zaman zaman devreye giriyordu ama saniyorum kablolarinda bir sorun vardi ve kayboluyordu tum gezi boyunca oldugu gibi. :D

Shark-koyde plaj sefamiz

Shark-koyde aksamuzeri yuruyusleri yaptik.

Yunanistanin Astprovalta kasabasinda bira keyfi yaptik.  Bu arada yol icin yaptirdigimiz T-Shirtleri giydik.  Malum, bu gezi icin logomuz bu kediler idi.

Bu Asprovaltada basimiza neler geldi!   Nuri kasabaya 5 Km kala sol yan cantasini dusurmus ve biz bunu sadece otel ararken farkettik.  Sonra aramaya ciktilar ama maalesef bulamadan donduler.  Ben de durdugumuz yerden itibaren yavas yavas yol kenarindaki caliliklarin arasina kayarak gorunmeyebilecegini dusunerek aranirken, yaklsik 1 Km sonra sol tarafta karsi seridin kenarinda cantayi gordum.  Buyuk yuksek bir bahce duvarinin kapisinin yaninda duruyordu.  Ev sahibi kadin almis ve kenara koymus ezilmesin canta diye.  Ben de o da cok sevindik catanin bulunduguna.  Ama en cok sevinen Nuri oldu.

O aksam odlari paylasmak durumunda idik.  Zaten cok zor yer bulabildik.

Ertesi sabah

--

October 9, 2011 at 12:51 AM Flag Quote & Reply

Hakki Orun
Site Owner

Sonra, Turkiyeden ciktigimiz andan itibaren Atesi kaybetmeye basladik.  Asprovaltaya gelene kadar iki uc kere kaybolup, bulustuk.

Ertesi sabah otelden ayrildik.  Biz otoban tercih etmiyoruz o nedenle dag yolundan gidelim dedik.  Ama Ates Zumosunu ayarlarken otoban tercihlerini degistirmemis o nedenle de onun navigasyonu hep otobana gitmesini soyluyordu.  Bir yerde wc molasi verdik ve arkadan Ates yetisti ama durmadi ve devam etti.  Gozden kayboldugu anda yol catallasiyor ve o soldan giderken biz hemen arkasindan hareket etmemize ragmen onu gormeden, sagdan gidiyoruz.  hedef Igoumenitsa!  Feribot.

Biz dag yoluna giriyoruz ve arada bir Ates ile telefonlasiyoruz.  Bu arada onun bir dag yolunda oldugunu ogreniyoruz.  Etrafinda gorduklerini bize anlatiyor ve ona gore onun rotasini telefonda otobana ayarliyoruz.  Biz de bu dag yolunda bu kadar oyalandiktan sonra biraz aziyoruz.  Yoksa feribota yetisemiyecegiz.

Su videoya bir baksaniza nasil da gidiyoruz.

Berk, Uffff!  Amma geldik he!  Derken

yoldaki molalardan resimlerimiz de var.  cogunda Atesle irtibata gecmek icin durduk.

Nasil satasiyor degil mi Nurillo!  Gozlerinden mikropluk akiyor.:D  Berk de ben ne cevap verecegim diye bekliyor.:D

Ve baslngicin mutlu sonu, Gemideyiz. Ates, Nuri, Ali feribot biletlerini onceedn aldiklari icin onlar kamarada yatacaklar.  Biz de Berk ile....

Inanin harika bir gece gecirdik.  kamaralar ise son derece havasizmis ve de dusunun bir, motor botlarini disari koyamadilar :D:D

Kahvaltimizi ettik artik gemiden inebiliriz.  Veee Italyadayiz

Hava sicakligi 34 derece...

Guzel ve tempolu bir surusten sonra ilk konaklayacagimiz yer olan Alplerin hemen eteklerindeki Feltreye geliyoruz.  Artik macera basliyor.

Bu pompaci aslinda disci arkadaslar.  Ama cok karizma degil mi?

Burada kaldigimiz otelin garaji ve motorlarimiz

Bu arada ben yanimda Ingiliz Poundu ve Amerikan dolari ile ciktigim bu gezide bes kurus bozdurmadan donecegimi anliyorum.  Bankaya gidiyorum, italyadan vergi numarasi soruyor.  Turistim diyorum, bozamam diyor.  Velhasili gezi boyunca, ben kredi kartim ile odeme yapip, cocuklardan euro alarak, devam etmek zorunda kaldim.  Neyse iyi de oldu, Miles and Smileys kartim mil yapti,

Ve ciktik artik daglardayiz.  Burada baslayan Pass lardan 50 tane filan gectik.  Ama yol kalitesi ve surucu kalitesinin cok yuksek oldugu bu yerlerde motor kullanmak gercekten zevk halini aliyor.  Bir kere Turkiyede oldugu gibi gorunmez degildik.  Tam tersine son derece gorunur oldugumuzu hissettirdiler bize.  Bakalim donuste nasil alisacagiz.:D

Bu arada yazmassam olmaz, Berk son derece iyi bir rota planlamacisi oldugunu bize kanitladi.  Turkiyede iken, dusunuyordum hani bir rota olmadi basar gideriz yol mu yok diye ama, o kadar cok yol var ki... Hangisinden basacaksin insan sasiriyor.  Orada Berke de soyledim ya, harika hazirlik yapmisti.  Sagolsun, emeklerine saglik.  Tabii bu kadar guzel olunca hersey insan dusunuyor, bir onlarin daglarina bakiyorsun neler oluyor, bir de bizim daglarimizda neler oluyor, diye... Yer gok motosiklet dolu.

Motorla Avrupanin daglari dolasilacak ise eger, bu planin aa bolgesinin Dolomitler olmasi lazim.  Hani Luna Park vardir ya cocuklar eglensin diye, aynen iste bu daglarda da hersey yapilmis motorcular eglensin diye.  Virajda giden tuneller, yarisi acik yarisi kapali tuneller, tutusun muhtesem oldugu bir asfalt ve hic bitmeyen virajlar.  Eh bir de tabiatin getirdigi, inis cikislar olunca, sanki eglence tuneline girmis gibi oluyor insan.

Hee unutmadan bir de guzel dostluklar olunca...

--

October 9, 2011 at 1:42 AM Flag Quote & Reply

Hakki Orun
Site Owner

You need Adobe Flash Player to view this content.

Berk ile Atesin oldugu bir video, Yunanistandan.

--

October 9, 2011 at 1:59 AM Flag Quote & Reply

Hakki Orun
Site Owner

You need Adobe Flash Player to view this content.

--

October 9, 2011 at 2:07 AM Flag Quote & Reply

You must login to post.